Muzycy z Chłopkowa

Mieszkańcy gminy Radecznica znani są ze swej muzykalności i zamiłowania do sztuki, wyrazem tego jest, słynna już dziś Orkiestra Dęta z Zaburza, w której grali muzycy z Chłopkowa m. in Michał Kowal, o którym wnuk Andrzej Milczanowski przysyłając niżej prezentowane zdjęcia tak powiedział :
Zdjęcia dotyczą głównie mojego dziadka – Michała Kowala, który grał na trąbce w orkiestrze z Zaburza, prowadzonej przez Pawła Smarkalę, sądzę że są to raczej czasy powojenne czasy (moja mama to rocznik 1938 i jest najstarszym dzieckiem Agnieszki i Michała Kowal).
Od lewej Michał Kowal z Chłopkowa, Stanisław Krukowski z Zaburza i Staszek Smarkala.
Górny rząd od prawej: Michał Kowal (dziadek z Chłopkowa), Krukowski Stanisław z Zaburza, Skrok Stanisław, reszta nieznana. Środkowy rząd od prawej: Staś Smarkala, reszta nieznana. Dolny rząd od lewej: Wanda Smarkala (córka Pawła); orkiestra, w której grał Michał Kowal z Chłopkowa.
W środku nad proporczykiem: Smarkala Paweł, po jego prawej stronie (jak my patrzymy, to po lewej) Smarkala Henryk (w mundurze), oraz 2 rząd od góry, pierwszy z lewej to ??? Furlepa. Proporczyk przechodni - nagroda w konkursie orkiestr wiejskich.
Ślub w Mokrymlipiu - moja babcia Agnieszka Kowal. Po wieku babci i mundurach mogę się domyślać daty w okolicach 1945-50 roku.
Oczywiście mój dziadek i.... jego kolega.
Rodzina Kowal, choinka - cóż, to może być rok około 1950 - 53.
Mokrelipie Kosciół. Zdjęcie z ceremonii pogrzebowej Skrok Marii - rok około 1953.
Rodzina Kowal przed domem.
Radecznica - dolny rząd, czwarty od prawej Michał Kowal, reszta nieznana.
Strona Główna Radecznica

Wszelkie prawa zastrzeżone.