Strona GłównaMOJE POSZUKIWANIA

Ewa Hus

Czytając tekst p. Wacha, pomyślałam że może zechciałby mi ktoś z Czytelników strony pomóc w odnalezieniu mojej rodziny - może gdzieś przewinęły się nazwiska Andrzej Hus - mój Ojciec, Mikołaj Hus - mój dziadek, Agata Hus z domu Czernik - moja babcia.
Znalazłam tę stronę poszukując informacji o stronach z których pochodziła rodzina mojego Ojca. Moi Rodzice nie żyją (ojciec zmarł w 1983 r.), Ojciec nigdy nie opowiadał o tym jak żył, co robił przed wojną i co spowodowało, że został w czasie wojny wywieziony na roboty do Niemiec. Jakie były przeżycia całej rodziny w tym czasie. Ojciec urodził się w Obszy pow. Biłgoraj, Jego ojciec również urodził się w Obszy, a matka w Różańcu k/Obszy. Nigdy w swoim życiu nie byłam w tamtych stronach i nikogo nie znam z rodziny Ojca.
Mieszkam w Szczecinie, niedawno weszłam w posiadanie dokumentów, które mogłam tutaj zdobyć. Jest tego niewiele. W poprzednim liście nie napisałam, że w kościelnym akcie zawarcia małżeństwa moich rodziców nazwisko ojca to : HUZ, takie też widnieje w skróconym kościelnym - odpisie aktu urodzenia (przeszedł z prawosławia lub greko-katolickiego na rzymsko -katolickie), natomiast w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczecinie występuje nazwisko HUS (również rodziców Ojca - HUS).
Strona Główna Okupacja

Wszelkie prawa zastrzeżone.