Strona Główna
DZIEJE GMINY RADECZNICA - PRACA ZBIOROWA POD REDAKCJĄ REGINY SMOTER GRZESZKIEWICZ


Na treść pracy składają się: informacje wstępne dotyczące całości pracy, obszerne dane o działalności niektórych z mieszkańców gminy, szczególnie dla niej zasłużonych, dzieje poszczególnych wsi, historia gminnego pożarnictwa, ciekawe teksty o działalności radecznickiego teatru amatorskiego, Ojców Bernardynów.
Cenną pozycją w tej pracy są okupacyjne wspomnienia mieszkańców naszej gminy, niektóre z nich znane są Czytelnikom strony. Piszemy także o losach ludności żydowskiej,obiektach sakralnych, a całość zamyka niezwykle ciekawy przewodnik po Radecznicy autorstwa Stanisława Zybały - praca powstała we współautorstwie z mieszkańcami gminy, pisząc ja bazowaliśmy na materiałach zamieszczonych na stronie.
Egzemplarze "Dziejów gminy Radecznica" dostępne są w: Bibliotece Miejskiej w Szczebrzeszynie, Bibliotece im. H. Łopacińskiego w Lublinie, w Bibliotece UMCS w Lublinie, Bibliotece Gminnej w Radecznicy, Bibliotece Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, oraz Bibliotece Miejskiej (nowej) w Zamościu. Praca ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Radecznicy - Panu wójtowi Gabrielowi Gąbka serdecznie dziękujemy za współpracę.

recenzja naszej pracy znajduje się na stronie:

http://www.pu.kielce.pl/strony/Grzegorz.Krukowski/zaburze/radecznica.htm

http://www.roztocze.com/index.php?option=com_content&task=view&id=830&Itemid=
Strona Główna Publikacje

Wszelkie prawa zastrzeżone.